В грудні 1992 року Генеральна асамблея ООН, за рекомендаціями Конференції ООН з довкілля та розвитку, прийняла резолюцію про щорічне проведення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів («Дня води»), починаючи з 1993 року.

Головною метою започаткування Дня води є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води.

Кожного року Всесвітній день води має свою тематику та направлений на вирішення певної проблеми. В цьому році Всесвітній день водних ресурсів має назву: «Чиста вода для здорового світу» і присвячений проблемам якості питної води.

З нагоди цієї події, уряди різних країн, неурядові установи, окремі громадяни проводять різноманітні заходи пов’язані з пропагуванням необхідності бережливого ставлення до водних ресурсів, проводять конкретні дії до захисту річок. джерел від засмічення та недбайливого відношення. Проводиться велика виховна робота з усіма верствами населення, особливо з підлітками, молоддю, оскільки їм, як наступному поколінню, треба звертати велику увагу на економію запасів питної води.

В Україні для відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів за сприянням ТМ «BONAQUA», Водно інформаційного центру та ГО «Екологічні Ініціативи», започаткована освітня програма для школярів.

Освітня програма проводиться з метою виховання у дітей бережливого ставлення до водних ресурсів та популяризації знань про воду. Програма включає проведення у школах виїзних занять для дітей 5 – 7 класів на тему: «Чиста вода для здорового світу».

На заняттях діти дізнаються багато чого нового про найбільш дивовижну та загадкову речовину на Землі – воду, будуть приймати участь в проведенні нескладних дослідів, які продемонструють, як і де розподілені запаси води на Землі, підрахують, скільки води знаходиться в їх організмах, дізнаються про деякі властивості води, побачать за допомогою дослідів, яку шкоду роблять тваринам та рослинам забруднення вод морів, океанів, річок.

У виїзному кінотеатрі подивляться фрагменти цікавих фільмів про воду, одержать у подарунок тематичний випуск дитячого розважально – пізнавального журналу «Професор Крейд», що містить цікаві матеріали, які навчать школярів добрим справам, націленим на охорону природи, а також бережливому ставленню до води в школі і дома.

Заняття будуть проводитись за місцем навчання дітей в березні 2010 року. Тривалість заняття – 1-на година. Кількість школярів до 30 дітей. Дата та час проведення заняття узгоджується з адміністрацією школи. Було б бажано, щоб для проведення заняття в школі були надані можливості використання технічних засобів для демонстрування фрагментів  кіно/фільмів та аудіо-записів.

Для формування графіку проведення виїзних занять та узгодження дати і часу, просимо завчасно подавати заявки для участі, які приймаються у Водно-Інформаційному Центрі, факс: 279-53-80,

за телефонами: Скалозуб Сергій

 

(координатори освітньої програми),

на сайті www.ecoinitiative.org.ua/ та за електронною поштою: