Проект Фонду Дикої Природи та ERSTE Фундації «Європейські школи за живу планету»

З жовтня 2008 по червень 2009 Фондом Дикої Природи та ERSTE Фундацією було проведено програму для освітніх шкіл 10 країн Європи під назвою «Європейські школи за живу планету».

Завданням проекту було сприяти розвитку освітянських програм в школах учасниках направлених на формування екологічного ставлення школярів до проблем охорони довкілля та створенню шкільних проектів по захисту навколишнього середовища.

Три основні теми були відображені в програмі:

  1. Охорона Дунаю;
  2. Охорона довкілля Карпат
  3. Екологічний слід – вплив людини на навколишнє середовище

Від кожної країни приймали участь три школи. Від України участь приймала спеціалізована школа № 211 «Школа миру», асоційована школа ЮНЕСКО, м.Київ, Оболоньский район.

Проектна команда школи, що складалася з учнів 10 класів виконала проектну роботу, що посіла перше місце серед усіх учасників проекту.

В рамках проекту школярі виконали наступні завдання:

  1. Прийняли участь у першому в Україні заході по проведенню акції «День захисту клімату» – для того щоб привернути увагу пересічних громадян до проблем зміни клімату.
  2. Прийняли участь у міжнародній освітянській програмі з екології та сталого розвитку і отримали новітні знання
  3. Створили театралізовану виставу на екологічну тематику: «Ми небайдужі або Екологічний слід». Вистава була показана усім школярам школи, а також широкому загалу глядачів: на міжнародний День Води вистава була показана в Водно-інформаційному центрі, в Британській Раді, на міжнародний День Землі вистава була показана в Київському Зоопарку, а на день Києва вистава була показана на сцені відкритого театру біля Водно-інформаційного центру для відвідувачів та гостей Києва.
  4. Щоб долучити більше дітей до проекту проектна команда протягом квітня місяця реалізувала програму: «Місяць Землі». Місяць почався з відзначення міжнародного часу Землі, коли для зменшення енергоспоживання та солідарності зусиль у всьому світі були вимкнуті усі електричні прилади протягом однієї години. В школі був проведений конкурс екологічного малюнку серед молодших класів і була організована акція по збору макулатури, під час якої було зібрано 12,5 тон макулатури. В школі була проведена зустріч з шведською делегацією від школи, що також займається екологічними проектами. Були проведені дружні зустрічі та обговорення нагальних питань екологічного виховання.

Проектна робота була виконана за допомогою цікавих та корисних заходів, в результаті було залучено багато школярів і була проведена широка інформаційна та виховна робота.

В якості нагороди від організаторів проекту Фонду Дикої Природи та ERSTE Фундації школярі-участники  проекту були запрошені на один тиждень в Австрію для проходження екологічної освітянської програми на базі національного екологічного парку.